birgün

8° AÇIK

Kadıköy’de Çetin Kaya’yı öldüren polis tutuklandı: İnfaz şüphesi

Kadıköy’de sinema emekçisi Çetin Kaya’yı öldüren Selçuk E. adlı polis tutuklandı. Valilik olayın, Kaya’nın ‘mukavemet ettiği’ sırada yaşandığını açıklasa da Av. Gözde Soydemir, “Görgü tanıkları, Kaya'nın kelepçelenerek yere yatırıldığını ve ardından tek el silah sesi duyulduğunu söylüyor” dedi.

GÜNCEL 01.12.2021 18:00
Kadıköy’de Çetin Kaya’yı öldüren polis tutuklandı: İnfaz şüphesi
Abone Ol google-news

Sercan MERİÇ

İstanbul Kadıköy’de önceki gün polis tarafından öldürülen sinema emekçisi Çetin Kaya’nın infaz edildiği öne sürüldü.

Olayın yaşandığı Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinde Kaya’nın görüntülerini isteyen arkadaşlarına, o bölgede bulunan mobeselerin devre dışı olduğu söylendi.

İstanbul Valiliği’nin açıklamasında Kaya’nın polise mukavemet ettiği sırada silahın ateş alması sonucu yaşamını yitirdiği öne sürülmüştü.

Kamera kayıtlarının muhafaza edilmesi için savcılığa talepte bulunduklarını ifade eden avukat Gözde Soydemir, "Olay yerindeki delilleri de Selçuk E.'nin içinde bulunduğu polis ekipleri gerçekleştirmiş. Bu yasaya aykırı. Görgü tanıkları, Kaya'nın kelepçelenerek yere yatırıldığını ve ardından tek el silah sesi duyulduğunu söylüyor" dedi.

Kaya'yı vurarak öldüren polis Selçuk E.'nin tutuklandığı öğrenildi. Öte yandan Kaya'nın cenazesi önceki gün defnedilmek üzere memleketi Sivas'a uğurlandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol