birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

Kadıköy'de polisin öldürdüğü Çetin Kaya'nın arkadaşlarından çağrı

Kadıköy Göztepe'de 'dur' ihtarına uymadığı iddia edilerek polis tarafından öldürülen set çalışanı Çetin Kaya'nın sektörden arkadaşları, olaya tanık olanlara çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda iletişim numarası verilerek, "Tanık olan kişilerin tarafımızla irtibat kurmaları ya da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na başvurmalarını rica ederiz" denildi.

GÜNCEL 01.12.2021 15:25
Kadıköy'de polisin öldürdüğü Çetin Kaya'nın arkadaşlarından çağrı
Abone Ol google-news

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 'dur' ihtiarına uymadığı iddia edilerek polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden kişinin set çalışanı Çetin Kaya olduğu öğrenildi. Çetin Kaya'nın sektör çalışanı arkadaşları, sosyal medyadan açıklama yaparak olaya tanık olan kişilere seslendi.

Açıklamada, Göztepe'de polis kurşunuyla yaşamını yitiren Çetin Kaya'nın öldürüldüğü anlara tanık olan kişilerin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na başvurmaları istendi. İrtibat numarası da verilen çağrıda, "Tanık olan kişilerin, 533 353 02 32 numaralı telefondan tarafımızla irtibat kurmalarını rica ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Çetin Kaya'nın set çalışanı arkadaşları tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

NE OLMUŞTU?

Kadıköy'de 'dur' ihtarına uymadığı iddia edilen bir kişi polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişti. İstanbul Valiliği, Çetin Kaya'nın polisin ateş açması sonucu yaşamını yitirdiğini doğrulamıştı. Valilik, Kaya'nın hayatını kaybetmesi sonucu başlatılan soruşturma kapsamında polisin görevden alındığını belirtmişti.

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde önü kesilerek durdurulan araçta bulunanlardan E.Ç.'nin de yaya olarak kaçtığı söylenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol