birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 22.04.2021 17:35

Kadıköy’deki 1 Mayıs çağrısına polis müdahalesi: Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı

İstanbul Kadıköy'de sendikalar ve siyasi partilerin 1 Mayıs'a çağrı açıklamasına sert şekilde müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Kadıköy’deki 1 Mayıs çağrısına polis müdahalesi: Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı

İstanbul Kadıköy'de 1 Mayıs'a çağrı yapmak isteyen kurum temsilcileri gözaltına alındı.

Kadıköy’de sendikalar ve siyasi partiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne çağrı yapmak için toplandı. Toplanan kitleye sert şekilde müdahale eden polis, yaklaşık 40 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Eğitim Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı ve Dönem Sözcüsü Çayan Çalık ile Eğitim Sen’in İstanbul şubelerinden yöneticilerin ve Emek Partisi (EMEP) İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros’un da olduğu bildirildi.

Öte yandan, Eğitim-Sen 2 No'lu şube, polislerce ablukaya alındı.

EĞİTİM SEN'DE AÇIKLAMA

Gözaltıların ardından polis Eğitim Sen binası önünde açıklama yapılmasına izin vermedi. İstanbul 1 Mayıs bileşenleri Eğitim Sen binası içinde yaptığı açıklamada polis müdahalesine tepki gösterdi. Açıklamada "1 Mayıs bu yıl emniyet koridorlarında kutlanır hale geldi. Sendikamızın önünde şu an 300 civarında polis bekliyor. Gözaltına alınan arkadaşlarımızın durumu hakkında bilgi vermemizi engellemeye yönelik bir çalışma yaptıkları. Biz bu baskıyı muhakkak aşacağız" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol