birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Kadıköy metrosunda bıçakla tehdit edilen Senanur Damgacı yaşadıklarını anlattı

İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe seferinde tartıştığı erkek tarafından bıçakla tehdit edilen kadın yaşadıklarını anlattı. 26 yaşındaki Senanur Damgacı, "Tamamen şans eseri kurtulduk" dedi.

KADIN 25.11.2021 10:58
Kadıköy metrosunda bıçakla tehdit edilen Senanur Damgacı yaşadıklarını anlattı
Abone Ol google-news

Kadıköy- Tavşantepe metrosunda bıçaklı erkeğin tehditler savurduğu Senanur Damgacı açıklamalarda bulundu.

Annesiyle yolculuk ederken bıçaklı kişinin tehdidiyle karşılaştıklarını belirten 26 yaşındaki Damgacı, "Ben normalde kik boksçuyum bir şeylere güveniyordum ama herhangi bir malzemenin karşısında bir şey yapamayacağımı gördüm" dedi. "Allah kurtardı ya. Tamamen şans eseri kurtulduk" diyen Damgacı, "Birisi bununla ilgili önlem almadıkça bu sapıklar dengesiz insanlar daha da artarak devam edecekler" diye konuştu.

Damgacı olayın nasıl başladığını ve neler yaşandığını şöyle anlattı:

"Orada bir hanımefendi oturuyordu. Maskesi buraya kadar kapalıydı, burnu hafif açıktaydı. İlk başta kadına o yüzden laf söyledi, söylenmeye başladı. Biz çok aldırış etmedik, müdahale etmedik bu duruma. Hemen karşı tarafımda oturuyordu. Kadının cildi yaraydı, dedi ki; ‘Cildim yara kusura bakmayın özür dilerim, maskeyi biraz indirmem gerekiyor, hava alması gerekiyor’ diye izah etmesine rağmen adam sataşmaya devam etti. Sonunda kadın çok mülayim olduğu için dedi ki ‘Ben bunu alırım’ herhalde kafasında. Sonra ayağa kalkıp bağırmaya, üstüne yürümeye, küfürler, ağır laflar söylemeye başladı. Sonrasında ben kadına bağıramayacağını, öyle laflar söyleyemeyeceğini söyledim. Sonrasında zaten bana saldırdı, orada bir arbede yaşandı, tekmeler, itişler, kakışlar.(Size vurdu mu?) Tabii, çok gelmedi çünkü araya birileri girdi, insanlar tutmaya çalıştı.

Medyada yayınlanan yerlerde insanlar hiçbir şey yapmadığını zannediyor ama aslında öyle bir durum yok. Bıçak çıkmadan önce herkes müdahale etmeye çalıştı. Bir sürü kişi arkadan gelip yardım etmeye çalıştı ama bıçağı çıkardı. Koskoca bir ekmek bıçağı var ve o metronun içerisinde çıkarıyor. Büyük bir arbede çıkmadı, araya annem girdi. Annemi aldı savurdu, orayı görünce ben zaten çıldırdım. Adamın üzerine yürümeye başlayınca da arkadan insanlar gelmeye başladı, adam ekmek bıçağını çıkardı. Orada hiçbir şey yapamadık. Çünkü bıçaktı. Ben normalde kik boksçuyum bir şeylere güveniyordum ama herhangi bir malzemenin karşısında bir şey yapamayacağımı gördüm. Benim için kötü bir histi. Tek yapacağım annemi korumaktı. İnşallah saplamaz dedim. Başka bir şey diyemedim. Videoda her şey görünüyor, ondan önce de tehditler, öldürmeler vesaireler havalarda zaten uçuştu. Videodaki bütün küfürleri de bütün herkes zaten duydu. Allah kurtardı ya. Tamamen şans eseri kurtulduk. Bu kadar kadın cinayeti işlenirken, millet samuray kılıçlarıyla bir sürü şeyler yapıyorken hep kuytu köşede yapılıyor zannediliyor bunlar ama kuytu köşede yapılmadı. Bildiğiniz metroda, insanların arasında yapıldı. Bunlara birinin bir şekilde dur demesi gerekiyor. Birisi bununla ilgili önlem almadıkça bu sapıklar dengesiz insanlar daha da artarak devam edecekler."

Dün gerçekleşen olayda, E.Y., kadın yolcuyla tartışmaya başlamış, ardından yanında taşıdığı bıçağı çıkartarak genç kadının üzerine yürümüş ve küfür etmişti. Saldırgan, kadını "Yüzünü keserim senin” diyerek tehdit etmişti.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol