birgün

8° AZ BULUTLU

KADIN 17.01.2020 00:52

Kadın cinayeti ve saldırı davalarında sonuç yok

Kadın cinayeti ve saldırı davalarında sonuç yok

Haber Merkezi

İstanbul Maltepe’deki Gülsuyu mahallesinde bir kadının 2 Kasım 2019’da maruz bırakıldığı cinsel saldırı davası dün Kartal Adliyesi’nde gerçekleşti. Olayın failinin tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 18 Şubat’a erteledi.

Duruşmanın öncesinde yapılan basın açıklamasında “Şiddetin cezasızlıkla ödüllendirilmesine tahammülümüz kalmadı” dendi.
Bahçelievler’de ise boşanma aşamasında olduğu Fatma Erdoğan’ı öldüren tutuklu sanık Eren Erdoğan’ın duruşması Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Antalya’da Asiye Güzel'in ölümüne neden olduğu için tutuklanan Bünyamin Bardakçı’nın davasında, tanık T.G. dinlendi. T.G., “1 litrelik beyaz bidon içindeki sıvıyı maktulün başından aşağı doğru ve yüzüne döktü sonra da oradan ayrıldı” diye konuştu. Duruşma ertelendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız