Kadın doktorlar, ‘Hekimler söylüyor’da buluştu

12.05.2019 11:38 KÜLTÜR SANAT
Türkiye’nin’nin dört bir yanında görev yapan 30 kadın doktor, ‘Hekimler Söylüyor’ adlı müzik albümünde buluştu. Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan ‘Hekim Şarkıları’ CD’sinin sanat yönetmenliğini Göksel Baktagir, Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan ‘Hekim Türküleri’ CD’sinin sanat yönetmenliğini ise Selçuk Murat Kızılateş yaptı. 36 eserden oluşan albümün yapımcılığını Ege Şafak Orpheus Yapım üstlendi. Proje koordinatörlüğünü Uzman […]

Türkiye’nin’nin dört bir yanında görev yapan 30 kadın doktor, ‘Hekimler Söylüyor’ adlı müzik albümünde buluştu.

Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan ‘Hekim Şarkıları’ CD’sinin sanat yönetmenliğini Göksel Baktagir, Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan ‘Hekim Türküleri’ CD’sinin sanat yönetmenliğini ise Selçuk Murat Kızılateş yaptı. 36 eserden oluşan albümün yapımcılığını Ege Şafak Orpheus Yapım üstlendi. Proje koordinatörlüğünü Uzman Doktor Özlem Kaya’nın yaptığı albümde ses sanatçısı Emel Taşçıoğlu da Ankara türküsünü hekimler ile birlikte seslendirdi. Albümün satış geliri, gençlerin eğitimine destek olmak için eğitim ve sağlık ile ilgili dernek ve vakıflara bağışlanacak.

İki video klibi Bursa’daki Kürekli Şelalesi ile Tuz Gölü’nde çekilen 2 CD ve içindeki 44 sayfa kitapçıktan oluşan albümün satış fiyatı 30 TL.

‘Hekimler Söylüyor’ adlı albüm bugün müzik marketler ile tüm digital mecralarda dinleyicileriyle buluşacak.