birgün

21° AÇIK

Kadın motokuryeye beyzbol sopalı saldırı girişimi

Ankara'da otomobil sürücüsü, trafikte yol verme nedeniyle tartıştığı motosikletli kurye Esra Nur Olgun'u, beyzbol sopasıyla üzerine yürüyüp, darbetmeye kalktı.

GÜNCEL 24.11.2021 13:42
Kadın motokuryeye beyzbol sopalı saldırı girişimi
Abone Ol google-news

Ankara'da bir otomobil sürücüsü kuryelik yapan 20 yaşındaki Esra Nur Olgun'a beyzbol sopasıyla saldırmaya çalıştı.

Üniversitede acil ve ilk yardım bölümü öğrencisi olan, aynı zamanda motosikletli kurye olarak çalışan Esra Nur Olgun, trafikte bi otomobil sürücüsü ile yol verme nedeniyle tartıştı.

İddiaya göre, ismi öğrenilemeyen sürücü önce Olgun'un kaskına yumruk attı, ardından aracından aldığı beyzbol sopasıyla üzerine yürüdü. Araya diğer sürücüler girerek, sürücüyü durdurmaya çalıştı. Sürücü, daha sonra aracına binip uzaklaştı.

"KASK OLMASA KAFAMA GELECEKTİ"

Esra Nur Olgun, "Arabayı önüme kırdı, kornaya bastım. Haksız olduğu halde özür dilemesi gerekirken sinirlenerek, 'Ne var, yol benim yolum, sen kenardan git' dedi. Durup sözlü münakaşanın ardından kadın olduğumu fark etmesine rağmen muharebe alanı oluşuyor. En sonunda sinirlenip aracından beyzbol sopası çıkardı. Kaskımı kafamdan çıkarmamıştım, bir yumruk salladı ve kaskın kenarına geldi. Kaskı çıkarmış olsaydım yumruk kafama gelecekti. Çevredeki vatandaşlar tuttu sonra aracına binerek olay yerinden ayrıldı" dedi.

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM"

Sürücüden şikayetçi olacağını belirten Olgun, şunları söyledi:

"Erkeklerle eşitiz, aynı işi yapıyoruz ama bünye olarak daha hassasız. Böyle bir kavgayı kaldıramayabiliriz, böyle bir şeyi biz erkekler gibi hazmedemeyebiliriz. Motorlulara genel olarak dikkat etmeleri gerekiyor çünkü biz o kadar kolay durabilen araçlar değiliz, dursak bile motorda kaporta biziz.

Onlar sadece arabasında birkaç çizik ile kurtulabilir ama biz kırık kemiklerle birkaç ay yataktan çıkamayabiliriz. O kişinin, o şekilde trafiğe çıkması doğru değil."

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol