birgün

2° AÇIK

KADIN 16.01.2021 10:22

Kadınlar erkek şiddetini tartışıyor

Kadınlar erkek şiddetini tartışıyor

BirGün/Kadın

Sol Feminist Tartışmalar, ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Mücadelemiz’ başlığıyla devam ediyor. Erkeklik, feodaliteden kapitalizme moderniteden dinci gericiliğe tarih boyunca toplumsal süreçlerle şekilleniyor. Bugünün dünyasında erkeklik neoliberalizm ve gerici iktidarlar tarafından besleniyor.

Gerici-faşist iktidarlar bir yandan kadına yönelik şiddetin artmasına neden olurken bir yandan da kadını kamusal alandan dışlayarak aileyle sınırlandırmaya çalışıyorlar. Bu iktidarların yükselişi kadınların üzerindeki artan baskıyla paralel.

Kadınlar, erkek şiddetini ve mücadelelerini Av. Hülya Gülbahar’ın katılımıyla bugün saat 18.30’da hep birlikte konacak. Etkinlik zoom üzerinden gerçekleşecek. Katılım için morseminerler@gmail.com’dan ulaşılabilinecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol