birgün

5° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 04.12.2020 09:00

Kadınlar Vestel’in yakasını bırakmayacak

Kadınlar Vestel’in yakasını bırakmayacak

İşçi Kadın Meclisleri, Manisa’daki Vestel Fabrikası’nda koronavirüse karşı önlem isteyen üyelerinin işten çıkarılmasını 4 ilde protesto etti. Ankara, İstanbul, Konya ve Kayseri’de önceki gün yapılan eylemlerde mobbinge maruz bırakılan ve haksız şekilde işten atılan kadın işçilerin geri alınması talep edildi.

İstanbul’da Zorlu Center önünde yapılan eylemde konuşan İşçi Kadın Meclisleri üyesi Berfin Özen, “Vestel zaten alınması gereken önlemleri dile getirenleri işten çıkarırken sadece Covid-19 sürecinde yüzde 553 kâr etti. İşte görüyoruz Vestel’in kapitalist sistemde işçileri sömürürken, işçilerin haklarını gasp ederken, zaten yapması gerekenleri yapmadığını hatırlatan işçileri susturmaya çalışırken, bir yandan nasıl kârına kâr eklediğini. Arkadaşlarımız yeniden işbaşı yapıncaya dek mücadelemiz sürecek” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol