birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 11.01.2021 08:49

Kadınlara hakaret eden müdür göreve döndürülmüş!

Kadınlara hakaret eden müdür göreve döndürülmüş!


Hüseyin Şimşek

Kadınlara hakaret eden Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’ndeki bir okul müdürü, görevden alındıktan 3 ay sonra başka bir okula müdür yardımcısı yapıldı. Salih Orçan adlı okul müdürünün daha önce Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görev yaptığı sırada sosyal medya hesabında kadınlara hakaret ettiği bir paylaşımıyla ortaya çıktı.

Orçan paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bir gün eski bir öğrencim beni aradı. Çalışan bir bayan mı alayım yoksa çalışmayan bir bayanla mı evleneyim, dedi. Ben de fark etmez sonuçta bir it alacaksın. Sen iyisi paralı it al, dedim.”


Orçan’ın gelen tepkilerin ardından paylaşımını sildiği öğrenildi. Olayın ardından bir köy okuluna öğretmen olarak atandığı aktarılan Orçan’ın olaydan 3 ay sonra Atatürk Ortaokulu’na müdür yardımcısı yapıldığı belirtildi.

KORUYOR MUSUNUZ?

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a soru önergesi sundu.
Kadınlara hakaret eden birinin yeniden görevde olmasının kabul edilemeyeceğini aktaran Kılıç, “Bu şahıs, 3 ay sonra adeta ödüllendirilerek Andırın İlçesi’nin en gözde okulu olan Atatürk Ortaokulu’na müdür yardımcısı olarak atanıyor. Muhtemelen üç ay içerisinde bu olayın unutulacağını düşünmüş olmalılar ki sadece üç aylık beklemenin ardından onu tekrar yönetici yapıyorlar’’ dedi. Kılıç, “O şahsı birileri mi koruyor?” diye sordu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol