birgün

14° AÇIK

KADIN 15.04.2021 23:38

Kadınları tehdit ve darbeden erkeğin görüntülerini paylaşıp yardım istedi

Twitter'da bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdide maruz bırakıldığını duyurarak şiddet anının görüntülerini paylaştı. Saldırgan erkek, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay" dedi.

Kadınları tehdit ve darbeden erkeğin görüntülerini paylaşıp yardım istedi

Sosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdide maruz bıtakıldığını belirtip, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darbeden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti.

Adana’da yaşandığı belirtilen darp olayını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdide maruz bırakıldığını duyurdu.

Hayatlarından endişe ettiklerini belirtip, ‘Lütfen bize yardım edin’ notuyla paylaşılan görüntülerde saldırganın bir kadını dakikalarca darbettiği görüldü. Saldırgan, kendisini görüntüleyen kişiye, “Çek, çek” diyerek kilitli kapıyı tekmeleyip, tükürerek küfürler ediyor.

Görüntüyü çeken kişi, yanındaki bir başka kişiye “Aradın mı polisi?” diyerek sesleniyor. Bu anları izleyen bir çocuğun ise görüntülere yansıyan seslerde “Korkma, korkma” dediği duyuluyor.

“10 SENE DE YATSAM GÖZE ALIYORUM”

Görüntülerde saldırganın, tekme ve tokat darbeleriyle saldırıp, yerde düşürdüğü kadına, “Ben var ya seni öldürsem de ceza yemem. Benim yiyeceğim ceza 3-5 ay haberin olsun. Her şeyi göze alıyorum ben. 5 sene de 10 sene de yatsam göze alıyorum” ifadeleri yer aldı.

“SENİ YOK EDECEĞİM”

Saldırgan, yere düşürdüğü kadını bir süre yerde tekmeledikten sonra görüntüyü çeken kişiye, “Seni yok edeceğim. Çek, çek yaklaştır, makyaj yap. Benim sabah, öğle, akşam ekmeğimi yediniz nankörler” diyerek tükürdüğü de kaydedildi.


Editör notu: Söz konusu olaya ilişkin görüntülere, şiddet döngüsünü devam ettirmemek adına haberimizde yer verilmemiştir.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol