Kadınlarla buluşup hesap ödemeden kaçan adama hapis cezası

23.11.2018 13:45 DÜNYA

ABD'nin Güney Kaliforniya eyaletinde yaşayan 45 yaşındaki Paul Gonzales yaklaşık 2 yıl boyunca pek çok kadını dolandırdı. Buna işlediği diğer suçlar da eklenince sabıka dosyası 11'e yükselen Gonzales, İnternette tanıştığı kadınları lüks restoranlara götürerek "hesabı ödemeden kaçması" nedeniyle 120 gün hapis cezası aldı ve çöpçatanlık sitelerinden de men edildi.

45 yaşındaki Gonzales, çöpçatanlık siteleri üzerinden tanıştığı kadınlarla lüks restoranlarda buluşurken biftek, karides gibi menülerde bulunan en pahalı yemekleri seçiyordu.Yemeğini bitirdikten sonra telefonla konuşma bahanesiyle ortamdan kayboluyordu.

BBC'nin haberine göre, hesap ödememek için yemeğini bitirdikten sonra telefonunun çaldığı bahanesini söyleyerek özür dileyip masadan ayrılan Gonzales, bir daha geri gelmiyordu.

Hesabı ödemek zorunda kalan kadınların sayısı 13'ü bulurken savcı Gonzales için, 10 kadını en az 950 dolar 'dolandırdığını' ifade etti.

'Dolandırma' suçundan 120 gün hapis cezasına çarptırılan Gonzales, aynı zamanda üç yıl boyunca gözetim altında tutulacak. Bu süre zarfında Gonzales, hiçbir çöpçatanlık sitesini kullanamayacak.