birgün

28° AÇIK

Kadıöy'ün ardından CHP'li Maltepe Belediyesi'ne de operasyon

Hafta başında Kadıköy Belediyesi personellerinin de aralarında yer aldığı belirtilen operasyonun ardından bu kez de CHP'li Maltepe Belediyesi'nde çalışan personellerin gözaltına alındığı bir operasyon düzenlendi. 10'u kamu çalışanı toplam 18 kişiye yönelik düzenlenen operasyonun gerekçesinin 'rüşvet' olduğu bildirildi.

GÜNCEL 20.05.2022 08:02
Kadıöy'ün ardından CHP'li Maltepe Belediyesi'ne de operasyon
Abone Ol google-news

Kadıköy Belediyesi'ne düzenlenen 'rüşvet' operasyonun ardından bir operasyon da CHP'li Maltepe Belediyesine gerçekleştirildi.

İstanbul'da Maltepe Belediyesi'nin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10'u kamu görevlisi toplam 18 kişiye 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlamalarıyla operasyon düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek', 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından suç tarihinde Maltepe Belediyesi'nin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10'u kamu görevlisi toplam 18 şüpheliye yönelik bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

ODABAŞI: OPERASYON SİYASİ

Kadıköy'de yapılan operasyonun ardından açıklama yapan CHP'li Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, "Bugün, mevcut iktidarın yeni bir ayak oyununa, algı operasyonuna tanıklık ediyoruz. Basına, ‘Kadıköy Belediyesi’ne rüşvet operasyonu’ olarak yansıyan ‘haber’ apaçık ki Kadıköy Belediyesi’ne karşı yapılan siyasi bir operasyonun parçasıdır" demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol