birgün

20° AÇIK

Kağıthane'de otomatik silahlarla kuyumcu soygunu: 1 milyon lira değerinde

Kağıthane’de araçla gelen maskeli 4 soyguncu, otomatik silahlarla girdiği kuyumcuda yaklaşık 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldı. Gaspçılar havaya ateş açıp kaçarken, soygun anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Polis soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

GÜNCEL 08.03.2022 15:17
Kağıthane'de otomatik silahlarla kuyumcu soygunu: 1 milyon lira değerinde
Abone Ol google-news

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde 4 maskeli soyguncu, otomatik silahlarla girdikleri bir kuyumcudan yaklaşık 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldı.

Öğle saatlerinde Nurtepe’de meydana gelen olaya göre, maskeli 4 şahıs, otomatik silahlarla kuyumcuya girdi. Şahıslar çalışanı silah doğrultarak etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 2 dakika içerisinde silahın dipçiğiyle tezgahlarını kırdığı kuyumcudan yaklaşık 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldı.

Kaçarken havaya da ateş açan gaspçılar olay yerinden uzaklaştı. Soygun anları ve şahısların kaçması ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olayın ardından çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, çevrede güvenlik önlemi alarak soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri şahısların kaçtıkları aracı ve plakasını belirleyerek yakalamak için çalışma başlattı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin parmak izi incelemesi yaparak ve boş kovanı alarak delillendirme çalışması yaptı. Polis ekiplerini soyguncuları yakalama çalışması sürüyor.

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol