birgün

14° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 01.04.2020 12:40

Kahraman kedi Lele: Ailesi karantinaya alındı, o hayatta kalmayı başardı

Çin'de tüm ailenin karantinaya alınmasıyla evde yalnız kalan kedi yaşama tutundu, dört yavru dünyaya getirdi.

Kahraman kedi Lele: Ailesi karantinaya alındı, o hayatta kalmayı başardı

Çin'de koronavirüs salgının başladığı Vuhan kentinde, tüm ailenin hastanede karantinaya alınmasıyla 54 gün tek başına kalan Lele adlı hamile bir kedi, dört yavru dünyaya getirdi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Ocak sonunda Lele'nin, soyadı Çen olduğu belirtilen sahibine koronavirüs teşhisi kondu. Çen'den birkaç gün sonra testleri pozitif çıkan babası ve ailenin diğer beş üyesi de hastanede tedavi altına alındı.

Lele adlı kedinin, sahiplerinin hastaneye gitmeden önce bıraktığı 12 kilo kadar mama ve balkondaki akvaryumun suyunu içerek hayatta kaldığı belirtiliyor. Kedinin hayatta kalma hikayesi Çin'de sosyal medyada büyük yankı buldu.

TikTok'un Çin versiyonu Douyin'de yüzbinlerce beğeni alan Lele, "Kahraman kedi" diye nitelendi.

Bebeklere ise "Xiaowu", "Hanhan", "Xiaojia" ve "Youyou" adları konuldu. Bu isimler yan yana geldiğinde Çince "Vuhan Savaşıyor" anlamına geliyor.

kahraman-kedi-lele-ailesi-karantinaya-alindi-o-hayatta-kalmayi-basardi-709194-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız