birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 13.01.2020 10:37

'Kalaşnikoflu cinayet' sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet talebi

Bursa'da Güray Efe'yi kalaşnikofla öldüren Gökhan Akın ve azmettirici Emin Mayıl'a, Savcılık tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebinde bulunuldu

'Kalaşnikoflu cinayet' sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet talebi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Güray Efe'yi otomobili ile seyir halindeyken kalaşnikofla saldırarak öldüren Gökhan Akın ve azmettirici Emin Mayıl'a verilen hapis cezalarının Yargıtay tarafından bozulması üzerine yapılan yeniden yargılamada, savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 4 Ocak 2015 tarihinde, yanında 2 kişi bulunan Güray Efe'nin otomobiline, Alanyurt Yolu üzerinde, başka bir otomobilden kalaşnikof tüfekle ateş açıldı. Saldırıda ağır yaralanan Efe, tedaviye alındığı hastanede 10 gün sonra yaşamını yitirdi.


Cinayetin ardından geniş çalışma başlatan polis, azmettirici olduğu belirlenen Emin Mayıl'ı, olaydan 2 gün sonra Bursa'da yakalayarak, gözaltına aldı. Mayıl'ın ifadeleri üzerine saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıkan Gökhan Akın, kaçtıktan 170 gün sonra, kardeşinin Yeniceköy Mahallesi’ndeki evine özel harekat polislerinin de katılımıyla düzenlenen operasyonla yakalandı.

kalasnikoflu-cinayet-saniklarina-agirlastirilmis-muebbet-talebi-674319-1.
İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada tutuklu sanıkar Gökhan Akın ve Emin Mayıl, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kararın, Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden yapılan yargılamada duruşma savcısı, 2 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet hapis ceza verilmesini istedi. Duruşma ertelendi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol