birgün

5° AÇIK

GÜNCEL 30.12.2020 17:38

Kalp krizinden ölen kadın ile koronavirüsten ölen kadının cenazeleri karıştı

Tekirdağ’da hastanede koronavirüsten ölen Fatma Patan ile kalp krizinden ölen Fatma Avlaç'ın cenazeleri karıştı. Yaşanan karışıklık aileleri bir kez daha yıkarken, daha sonra cenazelerdeki karışıklık çözüldü. Fatma Avlaç’ın cenazesi Tekirdağ’a, Fatma Patan'ın cenazesi ise Sakarya'ya gönderildi.

Kalp krizinden ölen kadın ile koronavirüsten ölen kadının cenazeleri karıştı

Tekirdağ'da Özel Yaşam Hastanesi'nde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören 64 yaşındaki Fatma Patan'ın Sakarya'nın Karasu ilçesinde yaşayan çocuklarına annelerinin yaşamını yitirdiği haberi verildi. İşlemlerin ardından Tekirdağ'dan Sakarya'ya götürülen cenaze, camide kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

İHA'da yer alan habere göre, aynı hastanede hayatını kaybeden Fatma Avlaç’ın yakınlarına da haber verilerek cenaze aileye teslim edildi. Cenazeyi alan Avlaç’ın yakınları son kez tabutu açarak hayatını kaybeden yakınlarına bakmak istedi. Tabut açıldığında Avlaç’ın yakınları büyük şaşkınlık yaşadı.

Hastaneden başka birinin cenazesinin teslim edildiğini gören Avlaç’ın yakınları, hastane hakkında şikayette bulundu. Yapılan araştırmada Tekirdağ’da defnedilmesi gereken cenazenin Sakarya’ya götürülüp defnedildiği belirlendi. Tekirdağ’daki aileye de Fatma Patan’ın cenazesinin teslim edildiği öğrenildi.

Bunun üzerine Sakarya’da defnedilen Fatma Avlaç’ın cenazesi savcılık talimatı ile çıkartılıp gasilhaneye gönderildi. Fatma Avlaç’ın cenazesi Tekirdağ’a, Fatma Patan'ın cenazesi ise Tekirdağ’dan Sakarya'ya gönderildi. Tekirdağ’a getirilen 49 yaşındaki Avlaç’ın cenazesi, Süleymanpaşa ilçesinde Çiftlikönü Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Şehir Mezarlığı'na defnedildi.

kalp-krizinden-olen-kadin-ile-koronavirusten-olen-kadinin-cenazeleri-karisti-823160-1.

‘KORONAVİRÜSLÜ BİR CENAZE TAŞIDIM’

Yanlışlıkla Sakarya’da defnedilen Fatma Avlaç’ın yakınlarından Volkan Sezen, “Yanlışlıklardan dolayı mağduriyetimiz kelimelerle anlatılmaz. Biz meftamızı iki kere toprağa vermek zorunda kaldık. Böyle bir şey olamaz. Bizim hastamız gece 2 buçuk sularında öldü. Kalp krizinden ölüyor, normal bir hasta. Bizim aldığımız ise koronavirüs tedavisi görüyor. Koronavirüs tedavisi gören hasta sabaha karşı ölüyor. Koronavirüs tedavisi gören bir hasta ile gece ölen bir hasta nasıl karışıyor.

Cenazenin ikisinde de zaten ne bir etiket, ne bir bileklik, ne bir isim, ne bir cisim yok. Tamam bu alın. Bize de aynı şekilde ben dün koronavirüslü bir cenaze taşıdım mesela. Böyle pandemi ortamında böyle bir karışıklık nasıl olur. Şimdi biz burada bakmasaydık biz şu an başka birisini gömmüştük, dua ediyorduk. Onlar da aynı şekilde orada. Savcılık yoluyla, mahkeme yoluyla ne gerekiyorsa bu işin peşini bırakmayacağız. Karşı tarafta mahvolmuş insanlar. Belki bizim gibi kimbilir ne kadar cenaze karıştı orada” dedi.

Fatma Avlaç’ın yakını Ali Avlaç ise, “Bizim cenazemiz Sakarya’ya gidiyor. Rezillik, skandal. Şöyle bir şey var. Bu hasta koronavirüslü bir hasta. Yaşam Hastanesi'ne gidiyoruz cenazeyi alıyoruz, Fatma Patan çıkıyor. Cenazemiz nerde diyoruz. Başka cenaze yok diyorlar. Bu cenaze yürüyerek mi çıktı. Başka cenaze var mı yok mu bilmiyorlar. Böyle rezillik olur mu” diye konuştu.

‘BİZİM ACIMIZ ÇOK BÜYÜK’

Yanlışlıkla Sakarya’da defnedilen kadının yakını Erkan Kutlu da, “Acaba Fatma Avlaç yerine Fatma Patan’a mı haber verdiler. Fatma Patan’ın yakınları ile ben birebir görüştüm. Lütfen herkes elini vicdanına koysun. Bizim acımız çok büyük. Karşı tarafın da acısı çok büyük. Ben onlarla da birebir görüştüm, inanın onlar da darmaduman, biz de darmadumanız” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol