birgün

25° HAFİF YAĞMUR

Kamil Koç muavini, eşcinsel çifti otobüsten indirmek istedi

GÜNCEL 07.09.2017 23:43
Kamil Koç muavini, eşcinsel çifti otobüsten indirmek istedi
Abone Ol google-news

İzmit'ten Ankara'ya seyahat eden eşcinsel bir çift, Kamil Koç firması muavini tarafından otobüsten indirilmek istendi.

Etkin Haber Ajansı’nın haberine göre Kamil Koç firmasıyla İzmit'ten Ankara'ya seyahat eden K.Ç., erkek arkadaşıyla seyahat ederken muavin tarafından otobüsten indirilmek istendi.

5 Eylül günü İzmit'ten Afyon aktarmalı olarak Ankara'ya seyahat eden K.Ç., muavinin yanlarına gelerek Uygunsuz hareketleriniz var” dediğini ve kendilerini otobüsten indirmek istediğini aktardı. 'Uygunsuz hareketin' de başını erkek arkadaşının omzuna koyması olduğunu ifade eden K.Ç., otobüsten inmeyi reddettiklerini kaydetti.

Seyahat hakkının engellenmeyeceğini söyleyen K.Ç., “Eğer direnmeseydik bizi bilmediğimiz bir yerde indirip bırakacaklardı; ama direndik, gerekli olan her yere de şikayette bulunduk” diye konuştu.

K.Ç., yaşadıklarını “Cinsel kimliğimden dolayı muavinin kötü muamelesine maruz kaldım” sözleriyle değerlendirdi.

"FİRMA ÖZÜR DİLEDİ"

K.Ç., şöyle devam etti:

“Şikayet ettim, firmadan özür dilendi ama gerekenin yapılacağını düşünmüyorum. Çünkü bu tip olaylar çok fazla yaşanıyor. Bu yüzden, tüm LGBT'ler yaşam alanları için, seyahat hakları için direnmeli, teslim olmamalı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun