birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.09.2017 23:43

Kamil Koç muavini, eşcinsel çifti otobüsten indirmek istedi

Kamil Koç muavini, eşcinsel çifti otobüsten indirmek istedi

İzmit'ten Ankara'ya seyahat eden eşcinsel bir çift, Kamil Koç firması muavini tarafından otobüsten indirilmek istendi.

Etkin Haber Ajansı’nın haberine göre Kamil Koç firmasıyla İzmit'ten Ankara'ya seyahat eden K.Ç., erkek arkadaşıyla seyahat ederken muavin tarafından otobüsten indirilmek istendi.

5 Eylül günü İzmit'ten Afyon aktarmalı olarak Ankara'ya seyahat eden K.Ç., muavinin yanlarına gelerek Uygunsuz hareketleriniz var” dediğini ve kendilerini otobüsten indirmek istediğini aktardı. 'Uygunsuz hareketin' de başını erkek arkadaşının omzuna koyması olduğunu ifade eden K.Ç., otobüsten inmeyi reddettiklerini kaydetti.

Seyahat hakkının engellenmeyeceğini söyleyen K.Ç., “Eğer direnmeseydik bizi bilmediğimiz bir yerde indirip bırakacaklardı; ama direndik, gerekli olan her yere de şikayette bulunduk” diye konuştu.

K.Ç., yaşadıklarını “Cinsel kimliğimden dolayı muavinin kötü muamelesine maruz kaldım” sözleriyle değerlendirdi.

"FİRMA ÖZÜR DİLEDİ"

K.Ç., şöyle devam etti:

“Şikayet ettim, firmadan özür dilendi ama gerekenin yapılacağını düşünmüyorum. Çünkü bu tip olaylar çok fazla yaşanıyor. Bu yüzden, tüm LGBT'ler yaşam alanları için, seyahat hakları için direnmeli, teslim olmamalı.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız