birgün

27° AÇIK

MEDYA 13.07.2021 09:45

Kamu bankalarının reklam yağdırdığı Türkgün çalışanlarından maaş isyanı

MHP'nin yayın organı Türkgün'de çalışanlar, gazetenin reklam gelirlerine rağmen aldıkları maaşların piyasa şartlarının oldukça altında olmasına tepkili.

Kamu bankalarının reklam yağdırdığı Türkgün çalışanlarından maaş isyanı

2020 yılında kamu bankalarından en fazla ilan alan yayın organı olduğu ortaya çıkan MHP'nin gazetesi Türkgün'de çalışanların maaşları ise düşük kaldı. Asgari ücrete yakın maaş aldığını dile getiren gazete çalışanları, Türkgün’ün reklam gelirlerinin maaş ve diğer haklara da yansımasını beklediklerini dile getirdi.

Medyaradar'a konuşan bir çalışan, "Eylül 2021’de maaşlara zam bekliyoruz. Asgari ücretin biraz üzerinde maaş alıyoruz. Piyasa şartlarının çok altında çalışıyoruz. Enflasyonun altına resmen eziliyoruz. Görüyoruz ki gazetemizin reklam gelirleri gayet iyi. Tabii ki daha iyi olmasını isteriz. Ancak bunun bizlere de yansımasını bekliyoruz. Eylül ayında yapılması planlanan zam artışının en az yüzde 25 civarında olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Salgın ile birlikte evden çalışma sistemine geçen Türkgün gazetesi çalışanları, hem aldıkları yemek kartlarına zam bekliyor hem de evlerinde kullandığı internet faturalarının karşılanmasını bekliyor.

kamu-bankalarinin-reklam-yagdirdigi-turkgun-calisanlarindan-maas-isyani-898476-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol