birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 30.06.2020 12:09

Kamudan liyakat manzaraları: TCDD şirketine AKP’li isim atandı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCDD'ye bağlı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Şirketi’ne eski İBB yöneticisi olan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Düzce Belediye Başkanlığı için AKP'den aday adayı olan Aziz Aksoy’u atadı

Kamudan liyakat manzaraları: TCDD şirketine AKP’li isim atandı


İsmail ARI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, TCDD'ye bağlı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Şirketi A. Ş. (TÜRASAŞ) yönetim kurulu üyeliğine Aziz Aksoy’u atandı. Söz konusu atamanın 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 8'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

AKP'DEN ADAY ADAYI OLDU

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetim kurulu üyesi olarak atadığı Aziz Aksoy’un ise AKP’li olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Düzce Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Aziz Aksoy, İBB’nin AKP yönetiminde olduğu yıllarda da Ulaşım A.Ş, İSBAK A.Ş. ile İstanbul Halk Ekmek A.Ş’de yöneticilik yaptı. Ayrıca Aksoy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı.

ÜÇ ŞİRKET BİRLEŞTİRİLEREK KURULDU

Geçtiğimiz Mart ayında da Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile TCDD Genel Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A. Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A. Ş.'nin (TÜDEMSAŞ) birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) kurulması kararlaştırıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız