birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.01.2016 14:02

'Kanaat önderi' Tuğçe Kazaz sunucuyu azarladı: İstiklal Marşı'nın müziğini hazırlayın...

Siyasete dair yaptığı yandaş açıklamalarla tanınan Tuğçe Kazaz, Beyaz TV'de yayınlanan Tahir Sarıkaya'nın sunduğu Uyan Türkiyem programında HDP'li Vekillerin TBMM'nin açılışında İstiklal Marşı okumamasını kendince 'protesto etti'.

Kazaz, canlı yayında talimat vererek, 'İstiklal Marşı'nın müziğini hazırlayın, İstiklal Marşı okuyacağım' dedi.

Kazaz, kimsenin beklemediği bir anda ayağa kalkarak "1 dakikalık saygı duruşunda bulunmak istiyorum" deyince, program sunucusu Tahir Sarıkaya şaşkınlığını gizleyemedi. Sarıkaya, "Gazetecilik hayatımda ilk kez başıma böyle bir şey geldi, şaşırdım"dedi.

Bunun üzerine Kazaz, sunucuyu azarlayarak, "Saygısızlık etmeyelim, Saygı duruşunda bulunmak için abdest almaya gerek yok. Buyrun ayağa kalkın, şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunalım. Ardından İstiklal Marşı okuyalım" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol