birgün

18° AÇIK

ÇEVRE 01.01.2020 15:49

Kanal İstanbul’a itiraz için son gün yarın

Uzmanların ve yurttaşların itirazlarına rağmen AKP’nin yapmakta direttiği Kanal İstanbul’a dair ÇED raporuna itiraz süresi yarın doluyor. Yurttaşlar, yarın mesai bitimine kadar itirazlarını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine iletebilir

Kanal İstanbul’a itiraz için son gün yarın

Bilim insanlarının tepki göstermesine karşın AKP’nin yapmakta ısrar ettiği Kanal İstanbul’a ilişkin ÇED raporu itiraz süreci yarın sonlanıyor. İtirazlar, yarın mesai bitimine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri üzerinden yapılabilecek.

Kanal İstanbul’a itiraz için bugüne kadar İstanbul’un her iki yakasındaki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri uzun kuyruklara sahne olmuştu. Kanal İstanbul itirazları İstanbul’la da sınırlı kalmamış, yurdun birçok yerinde yurttaşlar AKP’nin ‘çılgın projesi’ne itiraz etmişti.

Kanal İstanbul’a nasıl itiraz edileceğini öğrenmek için haberimize tıklayabilirsiniz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız