birgün

14° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 25.12.2019 12:22

Kanal İstanbul ÇED kararına nasıl itiraz edebilirsiniz?

Hazine’ye yüklü faturalar çıkaran ve geri dönüşü olmayan yıkımlara neden olacak Kanal İstanbul projesinin ÇED kararına 2 Ocak'a kadar itiraz edilebiliyor

Kanal İstanbul ÇED kararına nasıl itiraz edebilirsiniz?

İktiradın yapmak için can attığı anca hayata geçirilmesiyle birlikte geri dönüşü olmayan yıkımlara neden olacak Kanal İstanbul projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yeterli kararı verildi.

İstanbul’un su kaynaklarına geri dönüşü olmayan zararlar verecek olan projenin ÇED raporuna itiraz edebilirsiniz. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Kanal İstanbul Projesi’nin ÇED raporu nihai halini almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılması üzerine, yurttaşlarımızın projeye ilişkin görüş ve itirazlarını 2 Ocak 2020 tarihine kadar iletebilmelieri için bir dilekçe yönergesi hazırladı.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu'nun konu hakkındaki mesajı ise şöyle:

"Sevgili İstanbul halkı, Kanal İstanbul Projesi’nin ÇED raporu nihai halini almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılmıştır. Projeye ilişkin görüş ve itirazlarınızı 2 Ocak 2020 tarihine kadar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile iletebilirsiniz"

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

TMMOB'un hazırladığı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne verilecek itiraz dilekçesinin örneği şöyle:

kanal-istanbul-ced-kararina-nasil-itiraz-edebilirsiniz-666548-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol