birgün

7° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 28.06.2017 15:47

Kanoyla 3 ayda Antalya'dan Şarköy'e geldiler

Kanoyla 3 ayda Antalya'dan Şarköy'e geldiler

Antalya’dan gönüllü turizm elçileri olarak geçen 1 Nisan’da kanoyla denize açılan Onur Erdoğan ve İrfan Emek, 86 gün sonra Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi sahiline ulaştı.

Gönüllü turizm elçileri olarak geçen 1 Nisan’da kanoyla Antalya'dan denize açılan ve seyahatleri sırasında çektikleri görselleri sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayarak, Türkiye'nin turizm merkezlerinin tanıtımına katkı sunan Onur Erdoğan ve İrfan Emek, Şarköy sahiline ulaştı. Sahilde mola veren Erdoğan ve Emek, turlarının İstanbul Beşiktaş İskelesi’nde son bulacağını söyledi. Kanolarla çıktıkları yolculuğun amacını anlatan Onur Erdoğan şöyle konuştu:

"Antalya'da turizmle ilgileniyoruz. 1 Nisan'da yolculuğumuza başladık. Geçtiğimiz yıllarda kanolarla böyle gittiğimiz sahil kenarları oluyordu. Projeyi büyüttük. Koyları gezerek, İstanbul'a kadar gitmeye karar verdik. Türkiye sahillerinin gizli saklı cennetlerini tanıtıyoruz. Bunun dışında ülkemize eksik olan sportif denizciliği de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Herkes kanoyla seyahat edebilir. Kanoyla seyahatimizde 86'nci günümüzdeyiz. Yaklaşık 20 ya da 25 gün sonra, İstanbul Beşiktaş iskelesinde yolculuğumuzu bitirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz, Türkiye'nin kıyı güzelliklerini paylaşmak, tekrar gündeme getirmek."

8 MÜLTECİYİ KURTARMIŞLAR
Yolculuk sırasında en çok hava koşullarıyla mücadele verdiklerini ifade eden Onur Erdoğan, şöyle devam etti:
"Menderes deltasında 8 mülteci bizden yardım istedi. Kaçmak için Samos Adası'na giden tekneyi bekletmişler. İki gün aç ve susuz kalmışlar. Bizden de el sallayarak yardım istediler. Çocuk ve bebekler dahil toplam 8 kişi vardı. Kendilerine yiyecek ve içecek verdik. Sahil Güvenliği ve jandarmayı aradık. Geldiler, kurtardılar. Sahil Güvenlik Komutanlığı yolculuk süresince bize her konuda destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz."

İrfan Emek ise Türkiye’nin saklı güzelliklerini sosyal medya üzerinden dünyaya canlı olarak yayınladıklarını söyledi. (DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol