birgün

1° AÇIK

GÜNCEL 26.01.2021 17:41

Kapatılan STV’nin genel yayın yönetmenine FETÖ'den 7 yıl 6 ay hapis cezası

Kanun hükmünde kararname ile kapatılan Samanyolu TV'nin eski genel yayın yönetmeni Osman Çalık FETÖ'ye üye olmaktan 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı.

Kapatılan STV’nin genel yayın yönetmenine FETÖ'den 7 yıl 6 ay hapis cezası

Kapatılan Samanyolu Televizyonu'nda genel yayın yönetmeni olan Osman Çalık, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Osman Çalık, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

Osman Çalık savunmasında çocuğunun kalp hastası olması nedeniyle koronavirüs risk grubunun içerisinde bulunduğunu ve bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Eşinin çalışamadığını ve ailesine bakabilmek adına çalışması gerektiğini belirten Çalık, “Tutukluluk haricinde en ağır uygulamaya talibim” dedi. Sanık Çalık, çocuğunun yanında olmak için tahliyesini talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti Osman Çalık’ın “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Çalık’ın tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol