ABD düzenlenen bir fuarda becerilerini sergileyen Digit adlı robot, bir anda dengesini kaybederek yere yığıldı.

Kapitalizmin ağır çalışma koşulları robotu bile yorgunluktan bayılttı

HABER MERKEZİ

Gelişen teknoloji ile birlikte robotlar yavaş yavaş iş sahalarında insanların yerini almaya başlarken, ABD’den ilginç bir video sosyal medyaya yansıdı.

ABD'de düzenlenen bir fuarda ziyaretçilere çalışma konusundaki becerilerini sergileyen Agility Robotics tarafından üretilen robot Digit, uzun çalışma süresinin ardından bir anda kendini yerde buldu.

Digit’in tasarımcıları, 20 saatlik performansta yüzde 99 başarı sağlandığını söyledi. Tasarımcılar buna rağmen robotun birkaç kez dengesini kaybettiğini belirtti.

TİCARİ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTU

Ford ile birlikte otonom araçlara yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüten Agility Robotics tarafından geliştirilen insan gibi hareket eden ilk robot Digit, 2020 yılında ticari satışa sunulmuştu.

Ford ile birlikte otonom araçlara yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüten Agility Robotics tarafından geliştirilen insan gibi hareket eden ilk robot Digit ticari satışa sunuldu. Üretim hattından çıkan ilk iki robotu bünyesine katan Ford, ticari araç kullanıcıları için otonom araç kullanımı, depo yönetimi ve teslimatta daha etkili ve düşük maliyetli çözümler üretme konularındaki araştırmalarını sürdürüyor.

Üretim hattından çıkan ilk iki robotu bünyesine katan Ford, ticari araç kullanıcıları için otonom araç kullanımı, depo yönetimi ve teslimatta daha etkili ve düşük maliyetli çözümler üretme konularındaki araştırmalarına devam ediyor.