birgün

22° AÇIK

Kar nedeniyle Bingöl’ün 2 kentle ulaşımı kesildi

Kar yağışı nedeniyle Bingöl-Elazığ, Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Muş kara yolunda ulaşım sağlanamıyor. Bugün kapanan 281 köy yolundan 186’sı yeniden ulaşıma açıldı.

YEREL 19.01.2021 01:31
Kar nedeniyle Bingöl’ün 2 kentle ulaşımı kesildi
Abone Ol google-news

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Muş karayolunun trafiğe kapatıldığı, Bingöl-Elazığ karayolunun kamyon ve tır geçişine kapatıldığı belirtildi.

Bingöl’de dünden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Muş karayolu trafiğe kapatıldı, Bingöl-Elazığ karayolu kamyon ve tır geçişlerine kapatıldı. Valiliğin sosyal medya hesabında, önemli duyuru başlığıyla yapılan paylaşımlarda, Bingöl-Muş karayolunun yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle saat 21.35’te, Bingöl-Erzurum karayolunun saat 21.10’de araç trafiğine kapatıldığı, Bingöl-Elazığ karayolunun ise saat 21.00’de kamyon ve tır geçişine kapatıldığı belirtildi.

186 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Karla mücadele ekiplerinin yolların açılması için yaptığı çalışma sürerken, bugün kapanan 281 köy yolundan 186’sı yeniden ulaşıma açıldı. Ekiplerin çalışması devam ediyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol