birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 02.07.2018 11:05

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na FETÖ operasyonu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 68 kişi hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na FETÖ operasyonu

Ankara'da FETÖ yapılanmasına yönelik yürüştürülen soruşturma kapsamında 68 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre, yapılanmanın gizli sorumlularının, sabit telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştiği Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 68 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "ankesörlü telefon" soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen zanlıların yakalanması için Ankara'nın da aralarında bulunduğu 19 ilde operasyon düzenledi.

Operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı, diğer şüphelilerin yakalanması için operasyon sürüyor.

Zanlılardan 22 albay ve 27 yarbay hakkında daha önce idari işlem yapıldığı, 19'unun ise halen aktif görevde bulunduğu belirlendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız