birgün

24° AZ BULUTLU

Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu: 37 gözaltı kararı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki yapılanmaya ilişkin "FETÖ" soruşturması kapsamında 12 ilde 37 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜNCEL 07.12.2021 08:49
Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu: 37 gözaltı kararı
Abone Ol google-news

Ankara'daki FETÖ soruşturması kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 32'si muvazzaf 36 askerle 1 örgüt sorumlusu hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, FETÖ mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü ve kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı personeli 36 şüpheli ve 1 mahrem imam hakkında soruşturma başlatıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli 2'si yüzbaşı olmak üzere tamamı subay rütbesindeki şüphelilerden 4'ünün daha önce ihraç edildiği, 32'sinin ise hala aktif görevde olduğu bildirildi.

Bu askerlerle irtibatlı olduğu 1 mahrem imamın da arasında bulunduğu şüphelileri yakalamak için 22 ilde eş zamanlı operasyon düzenleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri şüphelilerden 24'ünü gözaltına aldı.

Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol