birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 15.05.2020 10:46

Karabağlar’da dayanışma büyüyor

Koronavirüs salgınının yarattığı mağdur kesimlere tüm gücüyle destek olan Karabağlar Belediyesi, yurttaşlardan gelen yoğun talep üzerine, onların bağışlarına da aracılık ediyor

Karabağlar’da dayanışma büyüyor

BİRGÜN İZMİR

Koronavirüs salgınının yarattığı mağdur kesimlere tüm gücüyle destek olan Karabağlar Belediyesi, yurttaşlardan gelen yoğun talep üzerine, onların bağışlarına da aracılık ediyor. Bu kapsamda, içinde kuru gıda ve hijyen ürünlerinin yer aldığı 2 binden fazla koli, yurttaşlara verilmek üzere belediyeye bağışlandı.

Dayanışmaya katkı koymak isteyenlerin, hazırladıkları kolileri elden ya da kargoyla Refet Bele Semt Merkezi’nin “9131/22 sokak no 2/6 Refet Bele Karabağlar/İzmir” adresine ulaştırmaları isteniyor. Yardım etmek isteyenler, 0 232 414 81 43 numaralı telefonunu da arayabiliyor.

Ramazan ayıyla birlikte dayanışma duygusunun ön plana çıktığını vurgulayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, duyarlı yurttaşlara bir kez daha teşekkür etti.Koronavirüs salgınının yeni mağdur kesimler yarattığına dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Sosyal Destek Kartımızla 2 bine yakın ailemizin bütçesine katkı koyuyoruz. Ayrıca ihtiyaç duyan asker ailelerini destekliyoruz. Ancak Ramazan ayını dikkate alarak, içinde kuru gıda ve hijyen ürünlerinin yer aldığı kolilerin dağıtımına ağırlık verdik. Gerek Sosyal Destek Kartı gerekse koli dağıtımlarıyla, Ramazan süresince ulaştığımız kişi sayısı 10 bin kişiyi aşacak” dedi.

NELER VAR?

Kuru gıda kolilerinin içinde, 1’er kilogram çay, küp şeker, baldo pirinç, pilavlık bulgur, nohut, kuru fasulye, kırmızı mercimek, 3 paket makarna, 500 gram zeytin, 1 litre ayçiçek yağı, 830 gram domates salçası ve 1 paket tuz yer alıyor. Hijyen kolilerinde de çeşitli temizlik ürünleri bulunuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız