birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Karabağlar Kavacık Meydanı'nda sona doğru

Karabağlar Belediyesi'nin yürüttüğü Kavacık Meydan Projesi'nde sona gelindi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Amacımız köyün değerlerine sahip çıkmak ve bunları gelecek kuşaklara aktarmak” dedi.

BİRGÜN EGE 31.07.2022 17:44
Karabağlar Kavacık Meydanı'nda sona doğru
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Karabağlar Belediyesi'nin yürüttüğü Kavacık Meydan Projesi'nde çalışmalar tamamlandı. Köydeki çalışmaları yerinde denetleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meydan projesinin birkaç hafta içinde tamamlanacağını söyledi. Kavacık Üzüm Festivali'ni bu yıl 17-18 Eylül tarihlerinde yapmayı planladıklarını vurgulayan Selvitopu, etkinliğe katılacak binlerce kişinin yeni bir meydanla karşılaşacağını belirterek, “Burada oturan yurttaşlarımızın görüşlerini alarak başladığımız projede sona gelindi. Meydan şimdiden farklı bir görünüme kavuştu. Üzeri kiremit kaplı ahşap pergoleler ve meydana bakan cephelerin de düzenlenmesiyle, projemizin ilk aşaması tamamlanmış olacak. Gelecek yıl da Köy Evi projesini ve sokak düzenlemelerini yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“DEĞERLERE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Karabağlar Belediyesi'nin Coğrafi İşaret Belgesi aldığı Kavacık Üzümü'nü bugün herkesin çok iyi bildiğini, festivalin de yoğun ilgi gördüğünü hatırlatan Selvitopu, “Düzenleme çalışmalarımızla da, köyün dokusunu bozmadan albenisini artırmayı hedefliyoruz. Böylece Kavacık, kırsal kalkınmanın sağlandığı ve üreticinin köyünü terk etmeden para kazandığı bir yer haline gelecek. Amacımız köyün değerlerine sahip çıkmak ve bunları gelecek kuşaklara aktarmak” dedi.

NELER YAPILDI?

Proje kapsamında ekipler, meydanın altyapı ve kaldırım çalışmalarını tamamladı. Etrafı dubalarla çevrilen meydan yeni bir kimlik kazandı. Atatürk Büstü yenilenirken, yeşil alan düzenlemeleri yapılıyor. Ayrıca kısa süre içinde köy meydanına bakan caminin minaresi boyanarak, içinde gerekli onarımlar yapılacak. Sağlık ocağı olarak kullanılan binanın da elektrik, su tesisatı ve yer döşemeleri tamamen yenilendi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun