Karaburunlu kadınlar dayanışmayı büyütüyor

BirGün EGE

Karaburunlu kadınlar, 6 Şubat depremlerinin doğrudan etkilediği gerek afet bölgesinde gerekse de ilçeye bölgeden gelen yurttaşlarla dayanışmayı büyütmeye devam ediyor.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın teşvik ve desteğiyle, emeklerini ‘Karaburun İmecesi’ne katan Karaburunlu kadınlar, en önemli ihtiyaçlardan kıyafet, eşofman, pijama gibi masraflı kalemleri, temin ettikleri kumaşları el emekleriyle dikiş makinelerinde dikerek hazır hale getiriyor.
Erdoğan, bu süreçte Karaburun’un dayanışmacı kadınlarının, bu imecesini nasıl sürekli hale getiririz, derken; tekstil ürünlerinden piyasada fiyatı yükselen ürünlerden alım yapmaktansa, el emeği göz nuruyla ihtiyaçları ekonomik olarak dikiş çözümünü geliştirdiklerini vurguladı.

Erdoğan, “Mordoğan hizmet binamızdaki atölyemizde dikiş makinelerimiz, gün boyu bir tekstil merkezi gibi çalışıyor. Kadın, erkek yetişkin-çocuk-bebek kıyafetleri, eşofman takımları, pijamalar gibi ihtiyaç kalemleri tek tek Karaburunlu kadınlarımızın elinden çıkıyor ve bir gönüllü kadın ekibimizce de paketleniyor. Bu dayanışmada, afet bölgesinden gelen ve Karaburun’da ağırladığımız kadınlarımız da el emekleriyle yer alıyorlar. Halen Karaburun’da ağırladığımız afet bölgesinden gelen misafir yurttaşlarımıza, battaniyeden yatağa, mutfak eşyası ve gıdadan tüp ve temizlik malzemesine, bebek-çocuk bezi-kıyafeti-mamasından ayakkabı ve iç çamaşırına, ilaçtan suya pek çok kalemde dayanışma malzemesinin kabul edildiği bir depo alanını, bir üretim dayanışma alanına dönüştürmekten dolayı mutluyuz” dedi.