birgün

13° AÇIK

Karaismailoğlu'nun gündemi yine İmamoğlu: 'Çok çalışacağım' diyor adam ya

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu konuşmasına gündem yaptı. AKP'den İBB Başkan Adayı olmak istediği konuşulan Karaismailoğlu, " Bir yıla yakın zaman kaldı. Burada da vatandaşımız bunların ne kadar beceriksiz, ne kadar iş bilmez, ne kadar liyakatsız olduklarını gördüler. Üzerinden 3-4 yıl zaman geçti, 'çok çalışacağım' diyor adam ya. Böyle bir mantık var mı? Demek ki 3 senedir yatıyordunuz. Vatandaşımız her şeyi görüyor. Sandık geldiğinde cevabını verecektir." dedi.

SİYASET 09.08.2022 22:22
Karaismailoğlu'nun gündemi yine İmamoğlu: 'Çok çalışacağım' diyor adam ya
Abone Ol google-news

AKP'den İBB Başkan Adayı olmak istediği konuşulan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

Karaismailoğlu, AKP Pursaklar İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı basın açıklamasında, "Tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler Türkiye’yi rol model almaya başladı." iddiasında bulunarak şunları söyledi:

"Hükümetler bütçeleri ayarlıyorlar. Hem bakanlıklara hem de büyükşehir belediyelerine bütçe veriyor. Büyükşehir belediyelerinin bütçelerle neler yapacağı bellidir. Siz bu bütçeleri buralara yatıracaksınız, öyle bir ortama geldik ki sadece Ankara'da değil, İstanbul'da ve İzmir'de de bunu yaşıyoruz. Bu kadar büyük bütçeler, güçlü bütçeler ama paralar da işler de ortada yok. AK Partili belediyeler zamanından çok çok daha büyük bütçeler ellerinde var ama paralar da ortada yok, iş de ortada yok. Bir yıla yakın zaman kaldı. Burada da vatandaşımız bunların ne kadar beceriksiz, ne kadar iş bilmez, ne kadar liyakatsız olduklarını gördüler. Üzerinden 3-4 yıl zaman geçti, 'çok çalışacağım' diyor adam ya. Böyle bir mantık var mı? Demek ki 3 senedir yatıyordunuz. Vatandaşımız her şeyi görüyor. Sandık geldiğinde cevabını verecektir."

Karaismailoğlu, iş hayatına 1995’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım dairesinde başladığını da vurguladı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun