birgün

14° AÇIK

Karaman'daki tecavüz skandalında yeni gelişme: 350 yıl hapis, Ensar Vakfı'na denetleme

GÜNCEL 16.03.2016 18:22
Karaman'daki tecavüz skandalında yeni gelişme: 350 yıl hapis, Ensar Vakfı'na denetleme
Abone Ol google-news

BirGün'ün ortaya çıkardığı Karaman'da çocuklara tecavüz skandalında, Ensar Vakfı'nın evlerinde ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye tecavüzden tutuklanan sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muarrem B., hakkında toplam 350 yıl istemiyle Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

karaman-daki-tecavuz-skandalinda-yeni-gelisme-350-yil-hapis-ensar-vakfi-na-denetleme-121326-1.Karaman kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Muarrem B., gönüllü olarak kurs verdiği, Ensar Vakfı'na yakınlığı bilinen evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 4 Mart günü tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 14 sayfalık iddianame tamamlandı.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan kamu davasında öğretmen Muarrem B., 'çocuğun cinsel istismarı', 'hürriyetten yoksun bırakma' ve 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' suçlarından 350 yıla kadar hapisle yargılanacak.

VAKIF VE DERNEĞE DENETİM
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, iddianamede adı geçen vakıf hakkında Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne, dernek içinde Karaman Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü'ne yazı göndererek, vakıf ve derneğin denetlenip sonucun savcılığa bildirilmesinin istendiği öğrenildi.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Ünal'ın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından görevinden alındığı yönünde sosyal medyada çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığını ve savcı Ünal'ın, görevinin başında olduğu ve soruşturmayı bizzat kendisinin yürüttüğünü açıkladı.

Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, , 'Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır. Başsavcılığımızca son derece hassas bir şekilde yürüttüğümüz bu soruşturmayı bugün itibariyle sonuçlandırmış bulunmaktayız' denildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun