birgün

18° AZ BULUTLU

SİYASET 23.09.2020 15:40

Karamollaoğlu: İşsiz sayısı 10 milyonun üzerinde

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) işsizlikle ilgili verilerinin gerçekçi olmadığını, Türkiye'deki işsiz sayısının 10 milyonun üzerine çıktığını ifade etti.

Karamollaoğlu: İşsiz sayısı 10 milyonun üzerinde

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Türk Tabipleri Birliğinin (TTB) kapatılması gerektiğine" ilişkin açıklamasına yönelik Karamollaoğlu, "Sağlıkla ilgili bir problem olacak, sağlıkla doktorların bir araya gelerek kurdukları bir oda bu konuda fikir beyan etmeyecek veya fikir beyan ettiğinde eksikleri, yanlışları dile getirecek. Bu eksik ve yanlışları dile getirmek de terörist bir faaliyet gibi algılatılmaya çalışılacak. 'Terörle mücadele ediyoruz, karşımızda teröristleri koruyan onlara kucak açan birtakım odalar var, kapatılsın bunlar.' denilecek. Muhterem arkadaşlarım emin olun anlamakta hakikaten zorluk çekiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

SAĞLIKÇILARA SALDIRIYA TEPKİ

Karamollaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile geçen hafta yaptığı görüşmeye ilişkin, "Ben o ziyareti sadece bilgi alma maksadıyla yapmıştım. Bize gerekli bilgileri verdiler, bazı konularda biz de tavsiyelerde bulunduk. Çünkü şu anda toplumda sağlıkla ilgili, koronavirüs salgını ile ilgili gerek hasta sayısı gerekse vefatlarla ilgili tereddütler var." diye konuştu.

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan Karamollaoğlu, bu olayın kabul edilebilir olmadığını söyledi. Karamollaoğlu, "Çok açık ve net söylüyorum geçmişte de bu problemdi. Özellikle hastanelerin acil servisleri bazen bu tip saldırılara karşı koyacak imkana ve güvenliğe sahip değil. Bu korona sürecinde iktidarın hastanelerin, özellikle yoğunluğu fazla olan hastanelerin acil servislerini daha fazla güvenlik mensubu ile emniyet altına almaları icap eder, korumaları icap eder." ifadelerini kullandı.

İŞSİZ SAYISI 10 MİLYONUN ÜZERİNDE

Karamollaoğlu, ayrıca Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) işsizlikle ilgili verilerinin gerçekçi olmadığını, Türkiye'deki işsiz sayısının 10 milyonun üzerine çıktığını savundu.

Esnafın vergi borçları ve SSK primleri konusunda sıkıntıları olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"İktidar bu noktada ciddi, önemli bir adım atmıştı ama şimdi 31 Aralık yaklaşıyor. Bu tarihe kadar iktidar eğer yeni tedbirler almazsa bütün esnaf çöker, ödeyemez, ödemesi mümkün değil. Çünkü bu koronavirüs salgını ile başlayan problemler bugün hala devam ediyor. Hala kendileri bunu biliyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız