birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

Karamollaoğlu'ndan 'dünyayı gezin' tepkisi: Gençler otobüs biletini almakta bile zorlanıyor, bundan haberi yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlere verdiği, "Ülkemizi, imkanınız olursa dünyayı gezip görmek, farklı kültürleri tanımak için şartlarınızı zorlayın" tavsiyesiyle ilgili, "Bugün gençler, bırakın dünyayı, ülkeleri gezmeyi tatilde, bayramda ailelerinin yanına gidebilecek otobüs biletini almakta bile zorlanıyorlar. Bundan haberi yok sayın Cumhurbaşkanının" dedi.

SİYASET 06.04.2022 15:00
Karamollaoğlu'ndan 'dünyayı gezin' tepkisi: Gençler otobüs biletini almakta bile zorlanıyor, bundan haberi yok
Abone Ol google-news

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TÜİK rakamlarına göre enflasyonun yüzde 61 olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, bazı araştırma gruplarının rakamlarının ise daha vahim bir tabloyu ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Çarşı pazardaki fiyat artışlarının insanları zor durumda bıraktığını belirten Karamollaoğlu, "Ramazan demek kalabalık iftar sofralarında dostlarımız ve sevdiklerimizle bir araya gelmek, huzuru paylaşmak demekti. Ramazan demek mahalledeki esnafı, sokaktaki komşuları, akrabaları, iftar sofralarında ağırlamak demekti. Fakat bu ramazanda halkımız, ramazan sevincini geçim derdiyle karşıladı" diye konuştu.

İktidarın bir zamanlar dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına girmeyi vadettiğini söyleyen Karamollaoğlu, "Sayın Erdoğan, o dönemlerde 1970'lerin kuyruklarını, halkın çektiği sıkıntıları, Türk ekonomisinin içinde bulunduğu acıklı durumu insanlara aktarıyordu. AK Parti iktidarından başka bir partiyi görmemiş gençler de umuda kapılmışlardı. Ama şimdi şartlar değişti. Ekonomi küçüldü, enflasyon arttı, geçim sıkıntısı eskiyle kıyas kabul edilemeyecek bir seviyeye geldi" açıklamasını yaptı.

ERDOĞAN'A 'DÜNYAYI GEZİN' TEPKİSİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere yönelik 'dünyayı gezin' tavsiyesinde bulunmasını eleştiren Karamollaoğlu, "Bugün gençler, bırakın dünyayı, ülkeleri gezmeyi tatilde, bayramda ailelerinin yanına gidebilecek otobüs biletini almakta bile zorlanıyorlar. Bundan haberi yok sayın Cumhurbaşkanının. Ya bunları göstermiyorlar ya da yanlış bilgi veriyorlar" ifadelerini kullandı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol