birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.05.2020 14:10

Karantina altındaki mahallede 'gıda eylemine' polis engeli

Antalya'da, koronavirüs karantinasına alınan mahallede yaşayanlar, gıda ürünlerine ulaşmakta güçlük çektikleri için eylem yapmak istedi. Engellemeye çalışan polis ile mahalleli arasında arbede çıktı. Emniyet yetkilileri Zeytinköy semtindeki mahallede bazı fırsatçıların, halkı galeyana getirdiğini iddia etti

Karantina altındaki mahallede 'gıda eylemine' polis engeli

Covid-19 testleri pozitif çıkanlar ile temaslı olanların farklı sokaklarda oturması nedeniyle karantinaya alınan Yeşildere Mahallesi'nde, uygulamanın 14'üncü gününde gerginlik yaşandı.

Gıda ürünlerine ulaşmakta güçlük çektiklerini ve ürünleri pahalıya aldıklarını belirten mahalleli, karantina sınırındaki bariyerlere kadar geldi. Aralarında çocukların da bulunduğu 100'den fazla kişinin karantina bölgesinden çıkmasının engellenmesi için bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Uzun süre karantina şartlarına itiraz eden kişiler ile polis ekipleri arasında gerginlik çıktı.

karantina-altindaki-mahallede-gida-eylemine-polis-engeli-736848-1.

Mahalleli daha sonra emniyet yetkililerinin gerekenin yapılacağı sözünü vermesi üzerine dağıldı.

Emniyet yetkilileri, Antalya'da adı uyuşturucu satışıyla anılan Zeytinköy semtindeki Yeşildere Mahallesi'nde bazı fırsatçıların halkı galeyana getirdiğini iddia etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız