birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Karantinada olması gereken 2 kişi seyahat ederken yakalandı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde karantinada olması gereken 2 kişinin seyahat ederken yakalandığı bildirildi. Haklarında cezai işlem uygulanan şahıslar, Diyarbakır'daki yurtlara yerleştirildi.

GÜNCEL 29.09.2020 17:05
Karantinada olması gereken 2 kişi seyahat ederken yakalandı
Abone Ol google-news

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde karantinada olması gereken 2 kişi seyahat ederken, jandarma ve polis ekipleri tarafından kontrol noktasında yakalandı

İHA’da yer alan habere göre, hakkında karantina kararı bulunan bir şahıs Silvan'dan Diyarbakır'a giderken jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Şahsın sorgulamasında karantinada olması gerektiği ortaya çıktı.

Başka bir kişi ise Diyarbakır'dan Silvan ilçesine gelirken yakalandı. Polis ekipleri tarafından yapılan yol kontrollerinde sorgulaması yapılan şahısın karantinada olması gerektiği belgelendi.

Her iki şahsa cezai işlem uygulanırken, şahıslar Silvan Sağlık Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından Diyarbakır'daki yurtlara yerleştirildi.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANMAYA DEVAM EDİLECEK

karantinada-olmasi-gereken-2-kisi-seyahat-ederken-yakalandi-786665-1.Silvan İlçe Sağlık Müdürü Mahmut Utangaç, 2 kişinin karantina kararı olmasına rağmen evden çıkıp seyahat ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Utangaç, "2 kişi jandarma ve polis ekiplerimizin yapmış olduğu yol kontrolleri sırasında yakalanmış gerekli cezai işlem uygulanmış ve şahıslar Diyarbakır'daki yurtlara yerleştirilmiştir. Denetimlerimiz hem evde hem de kontrol noktalarında devam etmektedir. Vatandaşların mağdur olmamaları adına karantina süreçlerin evde tamamlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde cezai işlem ile birlikte şahıslar yurtlara yerleştirilecektir" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol