birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 13.10.2020 18:52

Karantinada olması gereken kişi araba almaya giderken yakalandı

Covid-19 pozitif çıkan iş arkadaşlarıyla teması nedeniyle 14 gün karantinada kalması gereken kişi Zonguldak’tan Karabük’e araba almaya giderken yakalandı.

Karantinada olması gereken kişi araba almaya giderken yakalandı

Karabük'te, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evde karantina kuralına uymayarak araç almak için Zonguldak'tan geldiği tespit edilen kişi yakalanarak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna yerleştirildi.

AA’da yer alan habere göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Covid-19 vakalarındaki artışın önlenmesi ve halk sağlığının korunmasına yönelik Karabük-Ankara kara yolunda yaptığı denetimde, içinde 5 kişinin bulunduğu otomobili durdurdu.

KYK YURDUNA YERLEŞTİRİLDİ

Otomobildeki Çetin Çolak'ın Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunda Covid-19 pozitif çıkan iş arkadaşlarıyla teması nedeniyle 14 gün karantinada olması gerektiği belirlendi.

Karantina kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle TCK'nin ilgili maddesi gereği hakkında yasal işlem yapılan ve idari para cezası uygulanan Çolak, KYK'ye ait karantina yurduna yerleştirilirken araçtaki diğer 4 kişi ise evlerinde izolasyona alındı.

Çolak karantina kararının kendisine iletildiğini ancak bu süreyi evde geçirmesi gerektiğini bilmediğini, Karabük'e de araç almaya geldiklerini iddia etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol