birgün

4° PARÇALI BULUTLU

AVRUPA 02.12.2020 16:59

Karantinanın sona erdiği İngiltere'de '3 aşamalı önlem' kararı onaylandı

İngiliz Parlamentosu, koronavirüsle mücadele kapsamında hükümetin aldığı 3 aşamalı önlem kararını onayladı. Buna göre, ilk aşamada restoran ve barlar 23.00'e kadar açık kalabilecek.

Karantinanın sona erdiği İngiltere'de '3 aşamalı önlem' kararı onaylandı

İngiltere'de yaklaşan Noel sebebiyle ulusal karantinanın sona ermesinin ardından Londra'da mağazalar, restoran, bar ve kafeler yeniden açıldı.

Aynı zamanda İngiliz Parlamentosu, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında hükümetin aldığı 3 aşamalı önlem kararını onayladı.

Buna göre, ilk aşamada restoran ve barlar ancak 23.00'e kadar açık kalabilecek, mümkünse evden çalışılacak.

2. aşamada, kapalı mekanda başka bir hane üyesiyle görüşülemeyecek, dışarıdaki buluşmalar ise 6 kişiyle sınırlandırılacak, barlar ancak restoran olarak hizmet verebilecek, alkollü içecekler sadece yemeklerin yanında satılabilecek.

3. aşamada ise kapalı spor salonları hizmet veremeyecek, gerekli olmadığı sürece seyahat edilemeyecek, barlar ve restoranlar ancak paket servisi yapabilecek ve spor etkinlikleri düzenlenemeyecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız