birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Karar mahkemeden dönmüştü: Kübra Tayfur'un yüzüne kızgın yağ atan erkeğe 14 yıl hapis

İstanbul Küçükçekmece’de 2019 yılında cezaevinden izinli çıktıktan sonra Kübra Tayfur’un vücuduna ve yüzüne kızgın yağ attığı için yargılanan Ersin Ülker hakkında ikinci kez karar verildi. Ülker kendisine iftira atıldığını iddia ederken, mahkeme sanığın 14 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

KADIN 05.11.2021 13:26
Karar mahkemeden dönmüştü: Kübra Tayfur'un yüzüne kızgın yağ atan erkeğe 14 yıl hapis
Abone Ol google-news

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde Kübra Tayfur'un vücuduna ve yüzüne kızgın yağ atan Ersin Ülker'in yeniden yargılandığı dava karara bağlandı.

Bakırköy 20'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ersin Ülker cezaevinden duruşmaya getirilirken taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. Bölge Adliye Mahkemesi, mağdur Kübra Tayfur’un yüzünde sabit iz kalıp kalmadığı konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor aldırılmadığı gerekçesiyle dosyayı mahkemeye geri göndermişti.

Dosyanın geri gelmesinin ardından Adli Tıp Kurumu'ndan müştekinin yüzünde sabit iz niteliğinde sürekli değişiklik olmadığı yönünde rapor geldi. Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı sanığın suç tarihinde müştekinin evine gece vakti girerek müştekinin yüz bölgesine ve vücudunun çeşitli bölgelerine kızgın yağ döktüğünü ve ayrıca bıçakla yaraladığını belirtti.

Ayrıca savcı mütalaasında müştekinin yaralanma niteliği dikkate alındığında sanığın eyleminin öldürmeye teşebbüs niteliğinde olduğuna yer verdi. Savcı sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar ve gece konut dokunulmazlığının ihlali suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

SON SAVUNMASINI YAPTI

Tutuklu sanık Ersin Ülker son savunmasında "Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum o eve ne camdan ne balkondan girdim. 3 gündür zaten evdeydim. Kübra hastaneden taburcu olunca yanıma geldi. Niye yaptın dedim çok kızgındım dedi. Yemin ediyorum üzerime atılan büyük bir iftiradır. Allah’tan korkusu varsa gelsin gerçekleri söylesin" iddiasında bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığa öldürmeye teşebbüs suçundan 12 yıl hapis cezası, konut dokunulmazlığının ihlali suçundan ise 2 yıl hapis cezası verdi.

İDDİANAMEDEN

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede sanık Ersin Ülker’in 15 Eylül 2019 tarihinde müşteki Kübra Tayfur’un evine izinsiz bir şekilde bıçakla girdiği belirtildi. Ülker’in çaydanlık içerisinde yağ kaynattığını ve kızgın yağı Tayfur’un yüzüne döktüğü anlatılan iddianamede Ülker hakkında "Canavarca hisle öldürmeye teşebbüs" ve "Konut dokunulmazlığını ihlal etme" suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun