birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Karayolları, Atatürk Havalimanı’na komşu arsalarını satıyor!

Tüm itirazlara rağmen kapatılan Atatürk Havalimanı’na komşu araziler elden çıkarılıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Atatürk Havalimanı’na komşu üç arazi satılacak.

GÜNCEL 04.10.2022 13:16
Karayolları, Atatürk Havalimanı’na komşu arsalarını satıyor!
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Ekonomik kriz her geçen gün daha da fazla derinleşirken megakent İstanbul’daki kamu arazileri de birer birer elden çıkarılıyor.

Resmi Gazete’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün itirazlara rağmen kapatılan Atatürk Havalimanı’na komşu üç arazisini satışına ilişkin ihale ilanı yer aldı.

ARAZİLER 119 MİLYON 715 BİN TL MUHAMMEN BEDELLE SATIŞA SUNULACAK

İlanda, Bakırköy İlçesi Şenlik Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Atatürk Havalimanı’na komşu olan mülkiyeti de Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan toplam 3 arazinin satılacağı belirtildi. Otopark olarak kullanılan toplam 4 bin 837 metrekare büyüklüğündeki üç arazinin satışı için de 119 milyon 715 bin TL muhammen bedel (en düşük bedel) belirlendi.

Arsaların satışı için 18 Ekim tarihinde ihale düzenleneceği açıklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol