birgün

19° AZ BULUTLU

Karda mahsur kalan belediye başkanı kurtarıldı

Kütahya Domaniç'in Çukurca beldesi belediye başkanı su sorununu çözmek için iki işçiyle birlikte çıktığı ormanlık arazide mahsur kaldı. Başkan ve işçiler yaklaşık 8 saat sonra kurtarıldı

GÜNCEL 13.01.2020 10:32
Karda mahsur kalan belediye başkanı kurtarıldı
Abone Ol google-news

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, su hattındaki arızayı gidermek için gittikleri ormanlık alandaki karda mahsur kalan ve donma tehlikesi yaşayan belde belediye başkanı ile 2 işçi ekipler tarafından kurtarıldı.

İHA'nın haberine göre, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, 2 günden beri akmayan Ilıcaksu Mahallesi suyu için dağdaki karın eridiğini düşündü. Taşgın, yanına Belediye Kepçecisi Ramazan Aztekin ve Belediye İşçisi Ramazan Gültekin’i de yanına alarak Pazar günü saat 12.00’de dağdan gelen sudaki arızayı arayamaya gitti. 2 metreyi aşan karlı yolu aça aça giden başkan ve ekibi 13 Kilometre sonra su borusunun patladığı yeri tespit ettiler. Su boru hattını açmak için uzun süre çalışan ekibin cep telefonu şarjları bitince yakınlarını da durumdan haberdar edemediler. Akşam hava iyice kararmasına rağmen, dağa gidenlere ulaşamayan Başkan ve iki çalışma arkadaşının yakınları telaşlanıp birbirini aramaya başladı. Dağda çalışanlara da ulaşamayınca belde halkı İlçe Jandarma ekiplerine de haber vererek başkan ve ekibini aramaya çıktı.

Saat 19:00 harekete geçen belde halkı ve Jandarma 3 saat sonra Başkan ve ekibine ulaştılar.
Soğuktan ve yorgunluktan bitkin düşen Belediye Başkanı ve çalışma arkadaşları Domaniç İlçe Hastanesine getirilerek muayeneden geçirildi.

"YİYECEK GÖTÜRMEMİŞTİK"

karda-mahsur-kalan-belediye-baskani-kurtarildi-674324-1.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Beldemizin Mahallesi olan Ilıcaksu mahallemizde 2 gün önce su arızası ihbarı oldu. Ekiplerim ile beraber dağdaki alana gitmek istedik. Sabahtan Sefa köyünden gitmek istedik fakat orada yaklaşık 3-4 metre kardan dolayı o taraftan gidemedik. Bu yüzden Çukurca Beldemiz mevkiden gitmek istedik. Kepçe ile beraber gittik. Kepçe belli bir alanda kaldıktan sonra 5 km’lik alanı ise yürüyerek devam ettik. Burası yaklaşık olarak 4-5 saat yürüme mesafesinde. Arızayı giderdikten sonra akşam oldu. Telefonlarımızdaki şarjların bitmesinden dolayı da haber veremedik. O yüzden de irtibat kesildi. Sağ olsun 2 saat sonra ekipler ve arkadaşlar geldi. Ondan sonra ilçemizin hastanesine geldik. Herhangi bir sıkıntımız yok Allah’a şükür atlattık. Suyu da sonunda akıttık. Herkesten Allah razı olsun. Sudaki arızayı da bulunca işi bitirmeden gelmek istemiyorduk. Çok şükür su sorununu çözdük ama yakınlarımızı da hayli telaşlandırmışız. Hemen gider geliriz diye yanımızda yiyecekte götürmemiştik. Açlık ve soğuktan donma pahasına halkımızın susuzluğunu çözdük” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol