birgün

11° AÇIK

DÜNYA 07.04.2020 10:49

Kardinal Pell’in cinsel taciz mahkumiyetinin bozulmasının ardından Papa, 'haksız yargılananlar' için dua etti

Papa Francis, iki çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan yargılanan Kardinal Pell’in mahkumiyetinin bozulmasından sadece birkaç saat sonra, sabah duasında 'haksız yargılananlar' için dua etti

Kardinal Pell’in cinsel taciz mahkumiyetinin bozulmasının ardından Papa, 'haksız yargılananlar' için dua etti


Avustralya Yüksek Mahkemesi, Melbourne kentinde 1996-2001 yıllarında başpiskoposluk yaptığı dönemde 13 yaşındaki iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan 6 yıl hapse mahkum edilen 78 yaşındaki eski Kardinal George Pell’in mahkumiyetini bozmaya karar verdi.

Her sabah evindeki ibadette, fakirlik, evsizlik, hastalık gibi konular seçen Papa Francis ise Pell hakkındaki kararın açıklanmasının ardından ‘haksız yargılananlar’ için dua etmeye karar verdi.

Papa Francis, doğaçlama yaptığı konuşmada, “Bugün, haksızca yargılanıp aleyhlerine sonuç alan insanlar için dua etmek istiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Papa, günlük dualarında koronavirüs ve alakalı konular yer veriyordu.

Öte yandan Vatikan, serbest bırakılan Kardinal George Pell hakkında resmi bir açıklama henüz yapmadı. Vatikan'ın gün içinde açıklama yapması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol