birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 07.04.2020 10:49

Kardinal Pell’in cinsel taciz mahkumiyetinin bozulmasının ardından Papa, 'haksız yargılananlar' için dua etti

Papa Francis, iki çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan yargılanan Kardinal Pell’in mahkumiyetinin bozulmasından sadece birkaç saat sonra, sabah duasında 'haksız yargılananlar' için dua etti

Kardinal Pell’in cinsel taciz mahkumiyetinin bozulmasının ardından Papa, 'haksız yargılananlar' için dua etti


Avustralya Yüksek Mahkemesi, Melbourne kentinde 1996-2001 yıllarında başpiskoposluk yaptığı dönemde 13 yaşındaki iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan 6 yıl hapse mahkum edilen 78 yaşındaki eski Kardinal George Pell’in mahkumiyetini bozmaya karar verdi.

Her sabah evindeki ibadette, fakirlik, evsizlik, hastalık gibi konular seçen Papa Francis ise Pell hakkındaki kararın açıklanmasının ardından ‘haksız yargılananlar’ için dua etmeye karar verdi.

Papa Francis, doğaçlama yaptığı konuşmada, “Bugün, haksızca yargılanıp aleyhlerine sonuç alan insanlar için dua etmek istiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Papa, günlük dualarında koronavirüs ve alakalı konular yer veriyordu.

Öte yandan Vatikan, serbest bırakılan Kardinal George Pell hakkında resmi bir açıklama henüz yapmadı. Vatikan'ın gün içinde açıklama yapması bekleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız