birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 28.01.2021 12:53

Karla mücadele naklen

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiren belediye araçlarına kamera yerleştirdi. Karla mücadele çalışmalarının canlı takibine olanak sağlandı.

Karla mücadele naklen

BirGün/Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye’si, “Şeffaf belediyecilik” uygulamaları kapsamında karla mücadele çalışmalarını canlı yayınlamaya karar verdi.

Başkent’te etkili olan kar yağışıyla birlikte yeni bir uygulama başlatan ABB Başkanı Mansur Yavaş, karla mücadele araçlarına kamera yerleştirildiğini açıkladı. Uygulama ile Başkentliler devam eden küreme ve tuzlama çalışmalarını “kartakip.ankara.com.tr” adresinden ya da Başkent Mobil üzerinden takip edebilecek.

ARAÇLAR CANLI TAKİP EDİLİYOR

Büyükşehir Belediye ekiplerinin çalışmalarını canlı yayında izleme imkanı sağlayan Yavaş, yeni uygulamayı sosyal medya hesapları üzerinden anlattı.

Kısa bir sürede yaklaşık 250 kar küreme aracının tamamına kamera yerleştirileceğini söyleyen Yavaş, Türkiye’de ilk kez bu araçların konum ve güzergah bilgilerini plakalarıyla birlikte paylaşmaya başladıklarını belirterek, “Türkiye’de bir ilke imza atıp karla mücadele çalışmalarımızı tüm şeffaflığıyla sizlerle paylaşmaya başladık. Şimdi ise kameralı araçlarımızla çalışmalarımızı canlı yayınlıyoruz. Araçlarımızı kartakip.ankara.com.tr ve Başkent Mobil’den takip edebilirsiniz” dedi. İlk gece on binlerce Ankaralı araçları canlı yayında takip etti.

karla-mucadele-naklen-834880-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol