birgün

14° AÇIK

YAŞAM 05.04.2021 06:47

Karnaval otomobil konseriyle başladı

Karnaval otomobil konseriyle başladı

Yakup DURMUŞ

Ülkede kent karnavalı olarak tek olma özelliği taşıyan ‘Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle dijital olarak düzenleniyor.

Karnavalın açılışı otomobilde konser etkinliğiyle yapıldı. Karnavalın geleneği haline gelen kostüm yürüyüşü yapılırken başarılı olanlara ödül verildi. Tören sonrası sınırlı katılım şartıyla otomobilde konser etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Çukurova Symphonic Project eşliğinde Zuhal Olcay, Yeni Türkü, Sena Şener ve Adamlar sahne aldı.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, karnaval artık bir dünya karnavalı olduğunu dile getirdi: "2019 Nisan’ında sokaklarda yaklaşık 1 milyon insan vardı. Netice itibari ile Adana zaten artık festivaller ve karnavallar kenti oldu. Ne yazık ki insanlar salgın koşullarında Adana’ya gelemedi. Salgın şartlarında Adana’da yüzbinleri konuk edemedik. Yine de karnaval komitesini, çiçek tadında bir karnaval hazırlayıp insanları mutlu ettikleri için kutluyorum."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol