birgün

5° PARÇALI BULUTLU

"Karne hediyesi et" haberi nedeniyle Habertürk'ten kovulan muhabir konuştu

"Karne hediyesi olarak çocuğuna et aldı" haberi yüzünden hakkında kanal içi soruşturma başlatılan ve işine son verilen, muhabir Fatmanur Boylu, açıklama yaptı. Boylu, “Ülkenin ekonomik koşullarında mağdur yaratmaya ihtiyacım yok. Burada mağdur olan benim. Oradaki olay teknik bir olay, bir fısıltı falan söz konusu değil, bangır bangır konuşuyorum” dedi.

GÜNCEL 24.01.2023 18:29
"Karne hediyesi et" haberi nedeniyle Habertürk'ten kovulan muhabir konuştu
Abone Ol google-news

"Karne hediyesi et alan çocuk" başlıklı haberi yapan Habertürk muhabiri Fatmanur Boylu, kanal yönetimi tarafından işten çıkarıldı. Kanaldan yapılan açıklamada, “Muhabirimizin yönlendirici nitelikte ön konuşma yaptığı tespit edilmiştir” denildi.

Ülkenin ekonomik koşullarında mağdur yaratmaya ihtiyacım yok diyen Fatmanur Boylu, Yeniçağ’dan Tolga Şahin’e açıklamalarda bulundu.

“MAĞDUR YARATMA İHTİYACIM YOK. BU DURUMDA ÇOK İNSAN VAR”

Ülkenin içinde bulunduğu konum gereği kimseyi mağdur gibi konuşturmaya ihtiyacının olmadığını belirten Boylu, “Benim mağdur yaratma gibi bir amacım olsa. Haberi yaptığım esnada kasaba gelen ve bedava et isteyen kadını haber yapardım. Kadının et istemesi sonrası kasap bana ‘bu şekilde o kadar çok insan geliyor ki’ dedi. Ki benim o an yaptığım haber yoksulluk haberi değildi. Haber Et ve Süt Kurumu’nun karkas et satışı kararının fiyatları etkileyip etkilemeyeceği üzerine bir haberdi. Karne günü olması nedeniyle o güne bağlayarak haberi gündeme bağlamak adına çocuğa böyle bir soru yönelttim.

“OLAY TAMAMEN SAPTIRILDI”

Çocuklarla yapılan röportajlarda teknik olarak o sesi düzgünce vermemiz gerekiyor. Bu nedenle çocuğun söylediği şeyi tekrar düzgünce tekrar etmesini istedim sesi düzgün almak adına ancak orada bir fısıldama falan yok bangır bangır soruyorum. Annesi orada kasap orada sesimi herkes duyuyor. Hatta çocuğun açıklaması sonrası kasap da devamını getiriyor. 3 tane anktrikot hediye ediyor. Şekerci olsa şeker verecekti, pastane olsa kurabiye verecekti. Olay tamamen saptırıldı” dedi.

“AMACIM MAĞDURİYET OLSA GÖRÜNTÜYÜ SONA KOYMAM”

“Haberde mağduriyet yaratma gibi bir amacı olsa bu görüntüyü haberin en sonuna koymam en başa koyar bangır bangır verirdim. Bundan gram da gocunmazdım” diyen Boylu, “Habertürk’te emekli maaşıyla geçinemeyen 2 kişinin haberini de yapmışlığım var. O insanlar bana her şeyi anlattı. Hatta öyle ağır şeyler anlattılar ki rencide olurlar mı düşüncesiyle habere koymadım bile. Benim mağdur yaratma gibi bir ihtiyacım asla söz konusu değil. Yoksulluk haberi yapılacaksa onu da yaparım ama bu durum böyle değildi. Bu noktada mağdur edilen ben oldum ancak karşımda işinden kovulacak yada bu sıkıntıyı yaşayacak bir muhattabım yok ” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol