birgün

12° HAFİF YAĞMUR

SİYASET 17.05.2020 20:13

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen'e ölüm tehdidi

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’e, sosyal medyadan bir tehdit mesajı gönderildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bilgen’in avukatı Bişar Abdi Alınak ise suç duyurunda bulunacaklarını açıkladı

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen'e ölüm tehdidi

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’e, sosyal medyadan kurşunların yer aldığı bir fotoğrafla tehdit mesajı gönderildi.

Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’e Kullanıcısı belirlenemeyen bir sosyal medya hesabından, kurşunların bulunduğu bir fotoğrafla birlikte “Şewbaş hewal ölüm seni JİTEM. Seversiniz” notuyla tehdit mesajı gönderildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Ayhan Bilgen de söz konusu tehdit mesajına, sosyal medya hesabından cevap verdi. Bilgen, “15 yıl önce MAZLUM-DER çalışmalarında da benzer tehditlere tanıklık ettik. Onlar alışkanlıklarından vazgeçmediği gibi bizim açımızdan da değişen bir şey olmadı. Demirden korkan trene binmez” paylaşımında bulundu.

Mezopotamya Ajansı'nın aktardığına göre, Bilgen’in avukatı Bişar Abdi Alınak ise gönderilen mesaj hakkında Pazartesi suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız