birgün

7° AÇIK

YAŞAM 25.06.2020 10:36

Kars Belediyesi'nden köpeklere aşevi

HDP'li Kars Belediyesi, sokak köpeklerinin sağlıklı beslenmesi için aşevi kurdu

Kars Belediyesi'nden köpeklere aşevi

HDP'li Kars Belediyesi’nin barınak alanında ve binalarında sürdürdüğü iyileştirme, zemin düzenleme ve hayvanların tedavisi ile ilgili özel çalışmalarının yanında; şehirdeki sokak köpeklerini mama hazırlayıp dağıtmak üzere hayvan barınağında aşevi açtı.

Şehir merkezi ve mahallelerde uzun süredir belediye öncülüğünde yürütülen ve Kars’taki hayvan severlerinde katıldığı sokak köpeği besleme çalışmalarını daha düzenli yürütmek, sadece kuru mama ve ekmek ile besleme yapmamak için kurulan aşevine duyarlı yurttaşlar da destek sağlıyor.

Kars Belediyesi Barınağı'nda faaliyete geçen aşevinde kemik, et ve mama halinde verilebilecek bakliyatlar haşlanarak Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlileri ve hayvan severler tarafından şehir merkezinde oluşturulan belediye besleme noktalarına ve diğer ihtiyaç alanlarındaki mama kaplarına bırakılıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız