birgün

21° AÇIK

YAŞAM 28.07.2021 06:39

Karşı çıktıkları yaşam tarzıyla reklam

Karşı çıktıkları yaşam tarzıyla reklam

HABER MERKEZİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı İstanbul filmi dünün en çok konuşulan başlıkları arasına girdi.

İktidarın karşı olduğu, her fırsatta engellediği yaşam tarzına ait çekimlerin bolca kullanıldığı ancak muhafazakâr kesimden tek bir görüntünün yer almadığı filme tepki yağdı: “Linç ettiğiniz yaşamın reklamını yaparak turist çekmeye çalışıyorsunuz.”


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın hazırladığı "İstanbul" adlı tanıtım filmini paylaştı.

Filmde bale yapan çocuklar, akşam yemeğinde buluşan arkadaşlar, sokaklarda dans eden gençler yer aldı. Görüntülerde tek bir türbanlı kişinin bulunmamasını ‘Savunduğunun tersine reklam yapıyorlar' eleştrilerini beraberinde getirdi. Eleştirilerde ana nokta iktidarın içki yasağından, gece yarısı müzik kesintisine uzanan yasakları ve kendi dışındaki tüm yaşam tarzlarını ötekileştiren görüşüne rağmen karşı çıktıkları tarzı turist olarak kullanmaları oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol